INFOLINIA 71 734 53 32
-
SOCZEWKI KONTAKTOWE
- Soczewki na sztuki
-
Marka
- Soczewki evO2lution
- Soczewki evO2fit
- Soczewki Acuvue
- Soczewki PureVision
- Soczewki Soflens
- Soczewki Air Optix
- Soczewki Miru
- Soczewki Biofinity
- Soczewki Biotrue
- Soczewki Total
- Soczewki Freshlook
- Soczewki Dailies
- Soczewki Proclear
- Soczewki Clariti
- Soczewki MyDay
- Soczewki Horien
- Soczewki Bioxy
- Soczewki Zeiss
- Soczewki Ultra
- Soczewki Biomedics
- Soczewki Live
- Soczewki Precision1
- Producent
- Rodzaj
- Czas noszenia
- W zestawie taniej
-
PŁYNY DO SOCZEWEK
-
KROPLE I AKCESORIA
- PROMOCJE
- WYPRZEDAŻ
- POLECANE MARKI
Soczewki kontaktowe - dla kogo są?
Wiele osób wciąż zastanawia się nad noszeniem szkieł kontaktowych, ale nie ma pewności, czy ta metoda korekcji wzroku jest właśnie dla nich. Komu i w jakich sytuacjach polecane są soczewki?
Korekcja wzroku - okulary czy soczewki?
Zacznijmy od tego, że w przypadku posiadania wady wzroku konieczna jest odpowiednio dobrana korekcja. Dlatego, kiedy zauważymy u siebie pogorszenie widzenia, musimy jak najszybciej udać się do specjalisty. Najczęściej stosowaną metodą są okulary, jednak warto zastanowić się nad soczewkami kontaktowymi. Ze względu na szereg zalet ta druga opcja zdobywa coraz większe grono zwolenników. Wiele osób, które początkowo nie były przekonane do soczewek, dziś nie wyobraża sobie bez nich życia. Soczewki muszą być dobrane przez okulistę lub optometrystę. Taki specjalista dopasuje szkła kontaktowe nie tylko do naszej wady wzroku, lecz także budowy oka oraz indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Samodzielne dopasowanie soczewek jest niewskazane - najczęściej kończy się niepowodzeniem i porzuceniem tej metody korekcji.
Zalety soczewek kontaktowych
Ciągle rosnąca popularność soczewek kontaktowych wynika przede wszystkim z wygody ich noszenia. W przeciwieństwie do okularów nie spadają, nie zaparowują, a do tego są niewyczuwalne i niewidoczne. Nie będą zatem przeszkadzały podczas wielu codziennych czynności, pozwalając wręcz zapomnieć o posiadanej wadzie wzroku. Oprócz soczewki tego zapewniają szerokie, niczym nieograniczone pole widzenia. Warto dodać, że dzisiejsze szkła kontaktowe są dużo wygodniejsze i bardziej zaawansowane technologicznie niż jeszcze jakiś czas temu. Dlatego niektóre z nich mogą z powodzeniem nosić nawet osoby o suchych i wrażliwych oczach.
Wskazania do noszenia soczewek
Komu i w jakich sytuacjach polecane są soczewki kontaktowe? Warto wybrać właśnie tę metodę korekcji wzroku, gdy:
- Zmagamy się z krótkowzrocznością lub nadwzrocznością, również wysoką (powyżej 6 dioptrii), co w przypadku okularów wiązałoby się z grubymi i rzucającymi się w oczy szkłami. Na szczęście wiele soczewek kontaktowych dostępnych jest w szerokim zakresie mocy.
- Jesteśmy astygmatykami, czyli mamy niesymetryczną rogówkę lub soczewkę oka, którą czasami ciężko wyrównać za pomocą okularów. W tym przypadku stosuje się soczewki toryczne.
- Mamy powyżej 40 lat i zmagamy się prezbiopią, a więc potrzebujemy korekcji zarówno do dali, jak i bliży. Soczewki kontaktowe multifokalne są odpowiednikiem okularów progresywnych i pozwalają widzieć wyraźnie z różnych odległości.
- Mamy różną wadę na jednym i drugim oku (szczególnie, gdy różnica ta przekracza 3 dioptrie).
- Jesteśmy osobami aktywnymi fizycznie i nie chcemy rezygnować z korekcji na czas treningu (co jest najczęściej konieczne w przypadku okularów).
- Wykonujemy zawód wymagający dobrego widzenia, ale w którym okulary by przeszkadzały.
- Nie podobamy się sobie w okularach lub chcemy ukryć wadę wzroku przed otoczeniem.
Warto wiedzieć, że soczewki korekcyjne to nie jedyny rodzaj szkieł kontaktowych. Istnieją też soczewki terapeutyczne, których stosowanie jest zalecane przez specjalistę, gdy zmagamy się z niektórymi chorobami powierzchni oka. Natomiast kiedy jesteśmy po operacji okulistycznej, być może konieczne będzie założenie soczewek opatrunkowych.
Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie