INFOLINIA 71 734 53 32
-
SOCZEWKI KONTAKTOWE
- Soczewki na sztuki
-
Marka
- Soczewki evO2lution
- Soczewki evO2fit
- Soczewki Acuvue
- Soczewki PureVision
- Soczewki Soflens
- Soczewki Air Optix
- Soczewki Miru
- Soczewki Biofinity
- Soczewki Biotrue
- Soczewki Total
- Soczewki Freshlook
- Soczewki Dailies
- Soczewki Proclear
- Soczewki Clariti
- Soczewki MyDay
- Soczewki Horien
- Soczewki Bioxy
- Soczewki Zeiss
- Soczewki Ultra
- Soczewki Biomedics
- Soczewki Live
- Soczewki Precision1
- Producent
- Rodzaj
- Czas noszenia
- W zestawie taniej
-
PŁYNY DO SOCZEWEK
-
KROPLE I AKCESORIA
- PROMOCJE
- WYPRZEDAŻ
- POLECANE MARKI
Jak często powinno się wymieniać pojemnik na soczewki kontaktowe?
Pojemniki używane do przechowywania soczewek kontaktowych powinny być codziennie czyszczone i regularnie wymieniane. Osady białkowe z czyszczonych soczewek mogą gromadzić się na ściankach pojemników. W przypadku przeniesienia ich na soczewkę, osady te mogą powodować podrażnienia, które mogą prowadzić do poważnych problemów z oczami.
Antybakteryjny pojemnik na soczewki posiada dwie komory: jedną na prawą soczewkę i jedną na lewą. Zapobiega to pomieszaniu się naszych soczewek (w przypadku, gdy mamy różne wady na obu oczach). Istnieje kilka rodzajów pojemników dostępnych do przechowywania soczewek kontaktowych:
- Antybakteryjny pojemnik na soczewki - zwykle sprzedawany w zestawach z płynem pielęgnacyjnym. Przeznaczony głównie do miękkich soczewek kontaktowych;
- Kolorowe pojemniki na soczewki dostępne są w zabawnych wzorach, takich jak żabki, piłki, świnki czy kwiatki. Występują w różnych kolorach i mają takie same właściwości jak pojemnik antybakteryjny.
- Pojemnik antyseptyczny z jonami srebra, który zapewnia podwójną ochronę antybakteryjną;
- Pojemnik z krążkiem neutralizującym – przeznaczony do płynów oksydacyjnych z nadtlenkiem wodoru. Polecany dla osób o wrażliwych oczach lub do dezynfekcji twardych soczewek kontaktowych.
Pudełeczko na soczewki powinno być dezynfekowane przynajmniej raz w miesiącu. Producenci soczewek kontaktowych dołączają do swoich produktów nowe pojemniki na soczewki, więc jest to dobra okazja, aby wymienić stary pojemnik na nowy, a także pozbyć się zużytego.
Mycie pojemnika na soczewki kontaktowe nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Jednak już po paru dniach powinno wejść Ci to w nawyk. Najlepszym sposobem na umycie pojemnika na soczewki kontaktowe jest użycie płynu dezynfekującego do soczewek kontaktowych. Tylko taki płyn jest w stanie zapewnić optymalne środowisko do przechowywania kontaktów, maksymalnie pozbyć się osadów białkowych i nie pozostawia żadnych cząstek, które mogłyby osadzić się na czystej soczewce. Z tego powodu nie zaleca się mycia pojemnika wodą - zwłaszcza z kranu. Taka woda może mieć kamień, który, niezauważalny dla naszych oczu, pozostanie na soczewce, powodując dyskomfort.
Po umyciu pojemnika należy koniecznie go osuszyć. W tym celu należy pozostawić pojemnik otwarty, aby pozostałe krople płynu mogły swobodnie z niego wypłynąć. Nie należy zakręcać mokrego lub wilgotnego pojemnika, ponieważ w takich warunkach łatwo mogą rozwinąć się mikroorganizmy szkodliwe dla naszych oczu i soczewek. Przed dotknięciem pojemnika na soczewki zawsze upewnij się, że masz czyste ręce, ponieważ pomoże to uniknąć zarazków i innych zanieczyszczeń. Wyjątkiem jest pudełeczko z aktywnymi jonami srebra, które wymaga wilgoci dla zachowania swoich właściwości.
Aby zachować odpowiednią higienę, zalecamy korzystanie tylko z jednego pojemnika jednocześnie. Ułatwi Ci to utrzymanie go w czystości i codzienną pielęgnację. Nie należy trzymać akcesorium w łazience, ponieważ wilgoć i ciepło sprzyjają rozwojowi bakterii. Jeśli zabierasz ze sobą swój pojemnik, zalecamy również zabezpieczenie go przed uszkodzeniem poprzez umieszczenie w etui zamknięcie go w woreczku strunowym. Przechowywanie soczewek jest istotnym elementem ich utrzymania. Jeśli nie będziesz odpowiednio przechowywał soczewek kontaktowych, będą się znacznie szybciej psuły, co może powodować szereg problemów zdrowotnych.
Marki soczewek kontaktowych
w naszym sklepie
